امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

Blog Post

روش های مختلف برای کسب درآمد به عنوان یک طراح

سپتامبر 14, 2012 طراحی سایت موسسه

سوالی که اغلب در ذهن علاقمندان به طراحی خصوصاً طراحی سایت در ابتدای کار وجود دارد این است که چه راه های مختلفی برای کسب درآمد و امرار معاش در زمینه طراحی وجود دارد؟ در این ارسال نگاهی خواهیم داشت به برخی از راه های بسیاری که می توانید به عنوان یک طراح سایت و یا گرافیست در آنها مشغول به کار شده و کسب درآمد کنید . برای هر یک از روش ها لیستی ازمعایب و مزایا و سخنی کوتاه از یک طراح که با آن شیوه کسب درآمد می کند آورده شده است .

البته جوانب مثبت و منفی ذکر شده در هریک از روش ها بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود و میتوان موارد دیگری را نیز به آنها اضافه نمود . میتوانید مواردی را که به ذهنتان میرسد در بخش نظرات همین ارسال به مباحثه بگذارید . امیدوارم این اطلاعات برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از حرفه مورد علاقه شان یعنی طراحی وب و گرافیک هستند مفید واقع شوند.

با وجود اینکه هرکدام از شیوه های ذکر شده به تنهایی می توانند برای شما درآمد تمام وقت داشته باشند ، برخی از طراحان از ترکیب این راهکارها برای کسب درآمد استفاده میکنند . اگر قصد شروع کار طراحی وب را دارید ، پیشنهاد میکنم مطلب ۷ نکته برای شروع شغل طراحی وب حرفه ای را از دست ندهید.


۱٫کار برای کارفرما

 


رایجترین راه برای طراحان به منظور امرار معاش ، کار برای کارفرما و مشتریان است . در این شیوه طراح ممکن است به صورت پروژه ای و آزاد برای مشتریان و یا به عنوان کارمند برای یک شرکت کار کند و یا بلند پروازانه خود اقدام به تاسیس شرکت کند .

مزایا :

 

 • تنوع : شما میتوانید در بسیاری از پروژه های مختلف کار کنید .
 • فرصت های بیشتر : شما در معرض دید مشتری قرار دارید که این امر منجر به فرصت های دیگر خواهد شد.
 • انعطاف : میتوانید کار مشتری را به عنوان freelancer یا به عنوان کارمند انجام دهید .
 • مردم : شما با بسیاری از مردم بزرگ ملاقات یا کار خواهید کرد .
 • رشد : مسیر کاری شما با رشد مداوم همراه خواهد بود.
 • نتیجه محسوس : شما تاثیر کار خود بر کسب و کار مشتری را کاملا” احساس خواهید کرد .

 

معایب :

 • مشتری رئیس شماست و ممکن است همیشه با تصمیماتی که میگیرد موافق نباشید اما باید انجام دهید.
 • اگر چه برخی از مشتریان برای کار بسیار عالی هستند ، اما برخی از آنها برای شما به یک کابوس تبدیل خواهند شد.
 • همه زمان کاری شما برای مشتری ، زمان تجارت و برای پول است

 

Matt Jurmann

 

طراحی سایت و طراحی واسط های کاربری برنامه های تحت وب هنگامی رضایت بخش است که شما بتوانید سود مستقیم مشتری از معیارهای مهم و تاثیرگذار مثبت از طراحی خود را مشاهده کنید. اینکه توانسته اید کیفیت و ترافیک بازدیدکننده های سایت مشتری را افزایش دهید یا باعث درآمد بیشتر برای آنها شده اید و یا بی نهایت بازخورد مثبت از بازدیدکننده ها دریافت شده است و یا هر پیشرفت قابل اندازه گیری دیگر که نتیجه و حاصل طراحی سایت شما باشد ، می تواند بخشی از رضایتمندی و لذت شما در کار باشد .

 


۲٫طراحی در خانه

 


برای کسانی که می خواهند به عنوان یک کارمند کار کنند ، شیوه قبلی تنها گزینه نیست . شما می توانید کلیه کارهای شرکتی را که در آن استخدام هستید در خانه انجام دهید . معمولا” این شیوه کاری برای شرکت های بزرگی که به اندازه کافی کار برای انجام دادن دارند ، توسط تیم های کوچک انجام میشود .

مزایا :

 

 • امنیت : اگرچه هیچ کاری کاملاً امن نیست ، اما به عنوان یک طراح در خانه میتوانید یک کار مداوم و ثابت داشته باشید و درآمد دائم و ثابت نیز به حساب شما واریز میشود.
 • تمرکز : کار برای یک شرکت و آن هم در خانه ، باعث میشود کملا” بر روی کار خود تمرکز داشته باشید و هر آنچه در ذهن خود دارید پیاده سازی کنید .
 • رشد : رشد کاری نیز برای طراحان در خانه نیز امکانپذیر است .

 

معایب :

 • طراحان بسیاری هستند که ترجیح میدهند بر روی گروهی متنوع از پروژه ها کار کنند تا اینکه روی یک پروژه در خانه کار کنند .
 • بسته به شرکتی که برای آن کار میکنید ، ممکن است در معرض دید و ارتباط با مشتریان مختلف قرار نگیرید و فرصت های زیادی را از دست بدهید.
 • شما مجبور هستید پروژه ای را که به شما داده میشود انجام دهید و حق انتخاب بین پروژه ای مختلف را ندارید .

 

Andy Johnson :

 

من کاملا” عاشق کار در خانه بر روی eleven2 هستم . من میبینم که وب سایت ما هر هفته تغییر میکند چرا که همواره به دنبال ارتقاء طراحی و پیاده سازی ویژگی های جدید هستیم . من عاشق نظارت بر نحوه استفاده کاربران از سایت هستم و همواره استفاده از آنرا آسانتر می کنم .

در مقایسه با کار در یک شرکت طراحی وب ، من کار در منزل را بیشتر ترجیح میدهم . بعد از طراحی برای یک نام تجاری ، شما چهره طراح آن برند شناخته میشوید و نه صرفا” انجام دهنده یک کار وب .

 


۳٫فروش قالب و تم

 


با به وجود آمدن وب سایت های بسیاری در زمینه فروش قالب مانند ThemeForest، جمعیت رو به رشد زیادی از طراحان ، همه و یا بخشی از در آمد خود را از فروش قالب ها کسب میکنند. فروشگاه های فروش قالب هایی مانند WordPress هر روز بیشتر شده و طراحان زیادی به این شیوه کاری روی آورده اند.

مزایا :

 • انعطاف پذیری : شما می توانید با زمانبندی شخصی خود کار کنید.
 • شیوه کاری اثبات شده : بازارهای کاری در این زمینه مانند ThemeForest نشان داده اند که اینکار درآمد به صورت تمام وقت درآمد زا است.
 • رشد بازار : به وجود آمدن بازارهای بزرگی برای فروش قالب مانند Mojo Themes و ThemeGarden دائما” فرصت های فروش بیشتری برای طراحان فراهم می شود.
 • درآمد بالقوه : طراحان برتر در این زمینه درآمد قابل توجهی دارند.
 • انتخاب : بدون اینکه مشتری برای شما تصمیم بگیرد یا دستور دهد پروژه دلخواه خود را انجام میدهید.

 

معایب :

 • خدمات به خریداران قالب ها می تواند درصد زیادی از وقت شما را به خود اختصاص دهد.
 • با وجود اینکه پتانسیل درآمد بالاست ، ممکن است شانس با شما یار نباشد و فروشی نداشته باشید.
 • رقابت بسیار فشرده ای بین طراحان برای فروش قالب ها وجود دارد .
 • طراحان بسیاری ترجیح میدهند روی چند پروژه برای مشتریان کار کنند تا اینکه تمام وقت خود را صرف طراحی قالب کنند.

 

Kriesi :

 

من عاشق این حقیقت هستم که در طراحی قالب کنترل کامل بر تصمیم گیری وجود دارد ، چیزی که در زمانی که من به عنوان freelancer کار میکردم وجود نداشت . در طراحی قالب مجبور نیستم رضایت مشتری های خاص را جلب کنم و هیچ مهلت زمانی برای انجام کار وجود ندارد ، بنابراین من میتوانم بهترین ایده هایم را در هر کدام از کارهای جدیدم پیاده سازی کنم . همچنین نداشتن مهلت زمانی برای انجام کارها بدین معناست که می توانم بر روی مسائل و مشکلات تحقیق کنم و ضمن یادگیری های جدید ، بهترین ره حل را انتخاب کنم و نه سریعترین راه حل . من عاشق این هستم که بدانم کدها و لایه های من در عالی ترین صورتی که می تواند پیاده سازی شود ، انجام شده حتی اگر کسی این تفاوت را متوجه نشود .

 


۴٫فروش منابع گرافیکی

 


همانند فروش قالب و تم شما می توانید با فروش قطعه و کارهای گرافیکی کسب درآمد کنید . در واقع کمپانی بزرگ Envato که پدر کمپانی ThemeForest می باشد ، سایت GraphicRiver را به عنوان بازار خرید وفروش کارهای گرافیکی راه اندازی کرد . اغلب سایت های stock photo sites مانند iStockphoto به شما امکان فروش فایل های گرافیکی illustrations ، آیکون و وکتور را نیز می دهند .

مزایا :

 • پذیری : شما می توانید با زمانبندی شخصی خود کار کنید.
 • تجارت ثابت شده : iStockphoto و GraphicRiver به عنوان منابع در آمد خوب برای بسیاری از طراحان ثابت شده اند.
 • انتخاب : بدون اینکه مشتری برای شما تصمیم بگیرد یا دستور دهد پروژه دلخواه خود را انجام میدهید.

 

معایب :

 • رقابت بسیار فشرده در بازار عمده کارهای گرافیکی
 • قیمت قطعه های گرافیکی بسیار ارزان است ، بنابراین شما باید وقت زیادی را صرف ساخت تعداد کارهای زیاد برای فروش بیشتر کنید .
 • طراحان بسیاری ترجیح میدهند روی چند پروژه برای مشتریان کار کنند تا اینکه تمام وقت خود را صرف طراحی قالب کنند.

 

Alex :

 

در مقایسه با کارهای سفارشی ، این کار از سود بیشتری برخوردار است چون شما نسبت به کار برای فقط یک مشتری در یک زمان ، با تعداد بسیاری از مشتریان و مخاطبان می توانید در هر لحظه مواجه باشید . همچنین اگر به دقت نیاز بازار را بسنجید و به اندازه کافی خوش شانس نیز باشید ، در آمد بسیار خوبی نصیب شما خواهد شد .

 


۵٫وبلاگ نویسی

 


تعداد بسیاری از وبلاگ های طراحی در سال های اخیر راه اندازی شده اند و جمعیت رو به رشدی از طراحان به صورت تمام وقت و یا پاره وقت وبلاگ نویسی را برگزیده اند. این وبلاگ ها حاوی مطالب جامع آموزشی ، مقالاتی در مورد مفاهیم طراحی ، طرح های الهام بخش ، ابزارها و منابع طراحی هستند .

مزایا :

 • انعطاف پذیری : شما می توانید با زمانبندی شخصی خود کار کنید.
 • فرصت های چندگانه : میتوانید در چندین وبلاگ به عنوان نویسنده استخدام شوید و یا وبلاگ خود را راه اندازی کنید .
 • درآمد بالقوه : صاحبان وبلاگ در این زمینه درآمد خوبی دارند.
 • سرمایه گذاری : صاحبان وبلاگ با نوشتن مطالب پر بار در حال ایجاد یک دارایی هستند که میتواند در آینده فروخته شود .
 • سکوی پرتاب : وبلاگ برای یک وبلاگ نویس خوب و موفق ، دریچه ای برای دستیابی به فرصت های دیگر است .
 • قرار گرفتن در معرض دید : وبلاگ نویسی راه خوبی برای قرار گرفتن در میان بازار و معرض دید است .

 

معایب :

 • وجود اینکه پتانسیل در آمد بالاست ، درصد کمی وبلاگ خود را به صورت تمام وقت به نقطه ای برای کسب درآمد تبدیل می کنند .
 • وبلاگ نویسان در برابر بازدیدکنندگان مسئولند و به همین دلیل وبلاگ نویسی زمان کمتری برای طراحی باقی می گذارد.
 • فرسودگی و خستگی وبلاگ نویس ، منجر به فقدان انگیزه برای ادامه کار می شود و این عمده دلیل نابودی بسیاری از وبلاگ ها است.
 • برای حفظ و ماندگاری وبلاگ خود در کنار وبلاگ های دیگر ، یک قانون وجود دارد و آن درج مطالب تازه و جدید است .

 

Henry Jones :

 

من عاشق این واقعیت هستم که از طریق یک وبلاگ می توانم روزانه به ده ها هزار نفر رسیده و به آنها کمک کنم . اینکه برای آنها آموزش هایی را فراهم کنم و یا نکاتی از طراحی را ارائه دهم و آنها بدانند که من کار آنها را کمی آسانتر کردم ، بسیار ارزشمند است.

همچنین توسط این قابلیت توانایی رسیدن به مردم ، کتابخانه دیجیتال جهانی یک ابزار ساختن نام های تجاری بزرگ و یک بستر مناسب برای راه اندازی کسب و کارهای دیگر شده است . هنگامی که من یک کسب و کار جدید مرتبط با طراحی را آغاز میکنم ، می توانم این را در برابر خوانندگانم قرار دهم و بسیاری از آنها مشتریان من خواهند شد و این برای من بسیار ارزشمند بوده است .

همچنین برای وبلاگ آزادی و انعطاف پذیری وجود دارد . البته باید مطمئن باشم که مقالات به صورت منظم ارسال شود و مراقب نظم برای همه کارهای مرتبط در وبلاگ هستم . اما من رئیس خودم هستم و هیچ جیز بهتر از این نیست .

 


۶٫سایت های عضوگیری

 


سایت های عضوگیری مانند Vandelay Premier یکی دیگر از راه های فروش منابع گرافیکی است . به جای فروش در بازرهایی مانند iStockphoto، GraphicRiver یا ThemeForest می توانید وب سایت عضوگیری خود را راه اندازی کنید و اقدام به فورش منابع گرافیکی ، قالب ها و تم های خود نمایید .

مزایا :

 • در آمد دوره ای : اگر یک جایگاه محکم در بین اعضا برای خود کسب کنید ، یک منبع قابل اعتماد درآمد به صورت ماهیانه یا سالیانه خواهید داشت .
 • تنوع : میتوانید انواع مختلفی از منابع گرافیکی را برای اعضا ایجاد کنید .
 • انتخاب : بین پروژه هایی که می خواهید انجام دهید حق انتخاب دارید اما فراموش نکنید که باید اعضا را نیر شاد و راضی نگهدارید .
 • درآمد بالقوه : با تعداد اعضای بالا شما یک درآمد عالی خواهید داشت .
 • انعطاف پذیری : می توانید زمانبندی شخصی خود را داشته باشید هرچند که باید منابع جدید تولید کنید و همواره رضایت اعضاء را جلب نمایید .

 

معایب :

 • برای حفظ اعضا همواره باید منابع گرافیکی جدید تولید کنید .
 • سطح رقابت برای سایت های عضوگیری طراحی به سرعت در حال افزایش است .
 • برخی از مشتریان برای پرداخت و عضویت دوره ای مردد هستند .
 • با وجود اینکه پتانسیل درآمد بالاست ، ممکن است شانس با شما یار نباشد و فروشی نداشته باشید.
 • طراحان بسیاری ترجیح میدهند روی چند پروژه برای مشتریان کار کنند تا اینکه تمام وقت خود را صرف طراحی منابع گرافیکی کنند.
 • راه اندازی این نوع فروشگاه ها نیازمند زمان و هزینه زیادی می باشد .

 

Sebastiano Guerriero :

 

مبالغی که از حق عضویت افراد کسب میکنیم ، به ما اجازه می دهد به طور مداوم کسب و کار خود را گسترش ده��م . با توجه به نرخ رشد کاربران جدید ، می توان فهمید محصولات جدید چقدر مفید واقع شده ، چه رویدادی بیشترین تاثیر را در رشد داشته و بسیاری از اطلاعات مهم دیگر . وفاداری کاربران از مسائل کلیدی در اینکار است . اگر خدمات ما مفید و کاربردی باشد کاربران اقدام به تمدید اشتراک خود میکنند .

مزیتی این است که ، اگر ثبت نام های با محصولات پر ارزشی مرتبط باشد ، میزان درآمد این ماه ، نشان دهنده پایه درآمد از ماه آینده خواهد بود .

 


۷٫ فروشگاه منابع گرافیکی

 


راه اندازی یک فروشگاه منابع گرافیکی ترکیبی از فروش منابع گرافیکی در بازارهای فروش این منابع و راه اندازی سایت عضوگیری است . شما میتوانید منابع گرافیکی خود را مانند بازارهای فروش منابع به صورت جداگانه و یا به صورت بسته بندی مانند فروشگاه ها به معرض فروش بگذارید .

مزایا :

 • انعطاف پذیری : شما می توانید با زمانبندی شخصی خود کار کنید.
 • تعهد کمتر : در مقایسه با سایت های عضوگیری ، تعهد کمتری برای تولید منابع جدید دارید .
 • انتخاب : هر آنچه را که می خواهید طراحی میکنید.
 • در آمد بالقوه : یک فروشگاه منابع موفق ، ظرفیت بالایی برای یک درآمد عالی را دارد .

 

معایب :

 • با وجود پتانسیل درآمد بالا ، اغلب فروشگاه های کوچک نمی توانند درآمد خوبی کسب کنند .
 • طراحان بسیاری ترجیح میدهند روی چند پروژه برای مشتریان کار کنند تا اینکه تمام وقت خود را صرف طراحی منابع گرافیکی کنند.
 • راه اندازی فروشگاه شخصی نیازمند زمان و هزینه می باشد .
 • سطح رقابت در میان بازارهای فروش بسیار بالاست و در این میان فروشگاه های کوچک از دور خارج میشوند .

 

Chad :

 

بهترین قسمت فروش آنلاین منابع ، درآمد انفعالی است که تولید میشود . با وجود اینکه این نیازمند بسیاری از کارهای مقدماتی و اولیه برای جمع کردن تصاویر از وب و کار خوب بر روی آنهاست ، هنگامی که کار به پایان میرسد همه سختی ها فراموش میشود. اوایل فروش زیادی نخواهید داشت اما با کمی تبلیغ ، کمی صبر و داشتن محصولاتی که مردم به آنها نیاز دارند ، فروش مورد نظر آغاز خواهد شد.

 


۸٫فروش Texture

 


برای طراحانی که از عکاسی لذت میبرند ، ساخت و فروش Texture (بافت) می تواند یک فرصت باشد . ساخت و فروش بافت در بسیاری از بازارهای بزرگ مانند iStockphoto و GraphicRiver انجام شده است. پس می تواند در فروشگاه و یا سایت عضوگیری شما نیز انجام شود .

مزایا :

 • سفر : عکاسی و تهیه تصاویر از بافت های مختلف باعث میشود شما به مکان های مختلفی سفر کنید .
 • انعطاف پذیری : شما می توانید با زمانبندی شخصی خود کار کنید.
 • فرصت های چندگانه : علاوه بر خریداران نهایی بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها برای ارائه آنها به مشتریان خود ، حاضر به خرید از شما هستند.
 • اختیارات : شما میتوانید آنها را در بازارها بفروشید و یا اقدام به توسعه یک فروشگاه شخصی نمایید.

 

معایب :

 • بافت ها در حال حاضر استفاده میشوند اما محبوبیت آنها در حال محو شدن است .
 • تمرکز روی تولید بافت به جای ساخت منابع گرافیکی متنوع به معنی انتخاب یک بازار بالقوه کوچکتر توسط شماست.
 • طراحان بسیاری ترجیح میدهند روی چند پروژه برای مشتریان کار کنند تا اینکه تمام وقت خود را صرف طراحی منابع گرافیکی کنند.

 

Caleb Kimbrough :

 

من حدس میزنم آنچه که باعث لذت بردن من از فروش بافت ها برای امرار معاش میشود ، دیدن احساس رضایت کامل طراحان از استفاده تصاویر در هزاران طراحی وحشت آور است ، که من از وحش می سازم . نکته عالی دیگر در مورد فروش بافت ها در سایت های مربوطه و وبلاگ شخصی درآمد انفعالی پشت فروش است . بارها من برای خوردن شام به بیرون میرفتم و فروشم را چک میکردم ، در حین خوردن شام پول کافی برای پرداخت هزینه آن فراهم میشد. همچنین من مقداری از زمانم را برای انجام دیگر پروژه ها آزاد میگذارم .

 

 


تجربه شما چیست ؟

 


تجربه کسب درآمد از چه راه های دیگری را در زمینه طراحی دارید و چه معایب و مزایای دیگری به ذهن شما میرسد که طراحان ممکن است با آن مواجه شوند ؟

Write a comment