امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

Blog Post

طراحی سایت از کجا؟ « آموزش کامپیوتر و اینترنت

سپتامبر 17, 2012 طراحی سایت موسسه

نمی دانم به طراحی سایت علاقه دارید یا خیر. البته خیلی از افراد هستند که دوست دارند برای خودشان یک سایت یا وبلاگ دست و پا کنند. به همین دلیل به فکر یادگیری طراحی سایت می افتند. ولی این گونه افراد معمولاً در اوایل راه با مشکلاتی مواجه هستند که یکی از این مشکلات ایجاد سوالات بسیاری است که ذهن آنها را مشغول به خود می کند. به عنوان مثال؛ طراحی سایت را از کجا شروع کنم؟ این سوالی است که در این نوشته سعی می شود به آن پاسخ داده شود.

طراحی معمولاً به کاری گفته می شود که با نما و طرح سرو کار دارد و با چشم می توان آن را درک کرد و لمسش کرد. اما در زمینه ساخت سایت، شاید منظور از طراحی همان راه اندازی یک سایت باشد، تا طراحی. در طراحی سایت شما با ابزارهایی سرو کار دارید که با ابزارهای طراحی های دیگر متفاوت است. به عنوان مثال در طراحی نقاشی در بوم نقاشی شما با قلم مو کار می کنید. در برای طراحی سایت، قلم‌موی شما صفحه کلید رایانه شماست. پس باید بتوانید با آن به راحتی و با سهولت تمام کار کنید و مشکلی از این بابت نداشته باشید.

ولی طراحی سایت را از کجا می‌توان شروع کرد؟ بهترین کار برای شروع یادگیری طراحی سایت، داشتن برنامه است. اولاً برنامه شما نباید کوتاه مدت باشد و باید روی یک زمان تقریباً طولانی تمرکز کنید. به عنوان مثلا نباید توقع داشته باشید که در یک ماه یک طراح وب یا  طراح سایت حرفه ای یا حتی مبتدی شد. مخصوصاً اگر قبل از این با این مقوله چندان آشنا هم نبوده اید. پس زمان را باید بگذارید که بسیار مهم است.

حالا، شاید شما مدتی را بروی فعالیت در وب صرف کرده اید، و یا تازه کار هستید. اگر تازه کار هستید، به نظر من بهتره که با ابزارها و الگوهای رایگان شروع کنید. به عنوان مثال اگر تا به حال یک وبلاگ ساده نداشتید، بعید می دانم که بتوانید به راحتی یادگیری طراحی سایت را شروع کنید. پس بهتر است در یکی از سرویس های وبلاگ دهی فارسی زبان که امکانات خیلی ساده ای را هم در اختیار شما می گذارند، ثبت نام کرده و یک وبلاگ بسازید. این وبلاگ را مدام بروز کنید و سعی کنید هر روز مباحث جدیدی را بیاموزید. شاید اولین باری که خواسته باشید برای وبلاگ خود مقاله یا مطلب بنویسید، از پس این کار چندان راحت برنیایید. ولی نگران نباشید، بعدها از پیشرفت خود شگفت زده خواهید شد.

در همین جا سایت Bloging.ir را که یک منبع خوب برای یادگیری وبلاگ نویسی است را به شما معرفی می کنم که مطمئنم از مباحث درون آن میتوانید به راحتی استفاده کنید. حتی اگر مشکلی هم داشتید می توانید در قسمت نظرات بلاگینگ بپرسید.

ولی اگر از قبل برای خود وبلاگی داشته اید و با مباحث مقدماتی و اصول صفحات وب آشنا هستید، میتوان گفت که کار شما ساده تر است و الان بایستی به پله بعدی بروید. برای این کار هم باید به سطح معلومات خودتان نگاه کنید. اگر سعی معلومات شما در حد متوسطه رو به پایین است، سایت وبنولوژی برای شما میتواند منبعی خوبی از اطلاعات برای آموزش طراحی سایت باشد.

فراموش نکنید که سایت وبنولوژی برای مبتدی ها هم اطلاعاتی را مهیا کرده است که آنها هم بتوانند برای خود یک سایت دست و پا کنند و در این راه یاری شوند. در سایت وبنولوژی شما می آموزید که چگونه به ظاهر سایت خود برسید، و از چه راهی برای ساخت یک سایت استفاده کنید. از آنجایی که راه های مختلفی برای ساخت سایت وجود دارد، شما میتوانید بسته به نیاز خود، یکی از روش های خوب و کاربردی را انتخاب کنید.

طراحی سایت از کجا

یکی ار ساده ترین راه های طراحی سایت، استفاده از سامانه های مدیریت محتوا است. با این نرم افزارها به راحتی شما فقط باید به محتوایی که قرار است تولید کنید، فکر کنید. البته در استفاده از این نرم افزارها نکات فنی هم دخیل هستند که شما باید از آنها سر در بیاورید. ولی با کوچکترین مطالعه ای میتوانید مشکل خود را به راحتی حل کنید.

در نهایت برای شروع طراحی سایت، این خواست خود آدمی است که او را به این راه سوق میدهد. اگر شما از این کار که نه، از هر کاری لذت ببرید، مطمئن باشید که در آن راه موفق خواهید شد، حتی اگر همه آدم ها در آن راه شکست خورده باشند. پس سعی کنید اول با دید باز به سمت طراحی سایت گام بردارید و سعی کنید که تمام جوانب کار را در نظر داشته باشید، مخصوصاً زمانی را که قرار است بروی این کار صرف کنید.

Write a comment