امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

Blog Post

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

اکتبر 13, 2012 طراحی سایت موسسه

وب سایت های تجارت الکترونیک، ویژگی های منحصر به فرد خود را دشته و طراحی خاصی نیز نیاز دارند که منجر به زیاد شدن بازدید کننده به یک کار ساده – خرید اینترنتی. یک طراح وب نیاز به در نظر گرفتن انواع از اصول فروش آنلاین در حالی که طراحی یک وب سایت تجارت الکترونیک است. در این مقاله ما سعی خواهیم کرد نگاهی به برخی از جنبه های مهم طراحی سایت  که باید در یک وب سایت تجارت الکترونیک مورد توجه قرار گیرند اشاره نماییم .

این سوال در ذهن بسیاری از شما احتمالا به وجود آمده که چرا طراحی وب سایت تجارت الکترونیک از  طراحی وب سایت های دیگر متفاوت است. همه سایت های اینترنتی باید به صورت جذاب، به خوبی سازماندهی شده و با استفاده از رنگ مناسب که متناسب با نوع وب سایت و غیره است طراحی گردد . نظر شما تا حدی خوب است با این حال یک نگاهی از نزدیک در برخی از وب سایت های تجارت الکترونیک موفق می اندازیم تا تفاوت مشهودی  که به طور معمول در یک وب سایت تجارت الکترونیک موفق با وب سایت های دیگر است را را نشان دهیم .

یک وب سایت تجارت الکترونیک نیاز به پیروی از برخی اصول فروش دارد :

انتقال تجربه لذب بخش به کاربر در طور خرید .
دادن اطلاعات دقیق و کامل در خصوص صاحب سایت و فروشگاه اینترنتی که باعث جلب اعتماد کاربر به سایت شما شود .
طراحی سایت باید به گونه ای باشد که کاربر به راحتی بتواند از سایت استفاده کند ، در غیر این صورت کاربر به رقبای شما رجوع میکند !

این ها اصول جدیدی نیستند. همه ما بسیاری از این اصول را در برخورد های خودمان در مراکز خرید ، فروشگاه ها و مغازه های مختلفی دیده ایم و تجربه کرده ایم . چالش بزرگ برای یک طراح وب، این است که چگونه می توان از این ترجمه و آزموده های خود در بازاریابی اینترنتی و با مشتریان مجازی خود استفاده نمود و آن را در طراحی سایت خود پیاده سازی کرد . من مطمئن هستم که همه شما متوجه شده است که در اغلب سوپر مارکت ها نان های تازه را در انتهای فروشگاه قرار میدهند ، بوی نان تازه از انتهای فروشگاه جلب نظر بسیاری میکند و در بعضی از موارد فروشندگان را کشیدن کانالی مخصوص بوی آن را به سمت درب ورودی میکشانند ، در این وضعیت ، انواع محصولات و کالاهای جالب و دارای ظاهر مناسب را میچینند و این خود راهی برای فروش محصولات متنوع دیگر میشود ، در صورتی که خریدار تنها نان میخواسته !
از جمله مواردی که میتوان در فروشگاه های اینترنتی برای جلب مشتری نام برد استفاده از روش های قرعه کشی و اهدای محصول است ، با این روش شما میتوانید انواع خواسته های مورد نظر خود را از بازدید کننده داشته باشید و راهی برای ترغیب استفاده از خدمات سایت شما میباشد .

یک طراحی سایت فروشگاه اینترنتی مناسب باید به صورتی باشد که کاربر با یک کلیک یا ۲ کلیک بتواند به صفحه مورد نظر خود برای خرید محصوب هدایت شود ، این یکی از بهترین مواردی است که منجر نمیشود کاربر خسته شده و یا به سایت های دیگر مراجعه نماید ، زمان برای کاربر بسیار مورد توجه است !
تجارت الکترونیک طراحی وب سایت همشه در حال تحقیق و پژوهش است . یکی از جنبه های مهم این است که در آن چشم کاربر در نگاه اول در هنگام دسترسی به یک صفحه وب می باشد. بسیاری از پژوهش در مورد این موضوع انجام شده است بیشتر تحقیقات نشان داد که متوسط منطقه سمت چپ صفحه سایت ، بیشترین توجه را به خود جلب و پس از آن مرکز صفحه طراحی شده سایت میباشد . با استفاده از این تکنیک ها، طراحان وب باید مواردی را برای دیده شدن توسط بازدید کننده مورد توجه قرار دهند ، بسیار شبیه به آنچه در سوپرمارکت انجام میشود. طراح وب با تجربه تجارت الکترونیک می دانید که چگونه برای ایجاد و طراحی سایت باید موارد و قسمت های خاص مورد نظر فروشنده را در کنار هم قرار دهد که بیشترین بازده را داشته باشد.

اگر شما برای ایجاد وب سایت و راه اندازی فروشگاه الکترونیکی خود مطمئن شدید ، حتماً از توصیه ها و راهنمایی های یک طراح وب سایت با تجربه و ترجیحا کسی که دارای تجربه با وب سایت های تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی است استفاده نمایید .

Write a comment