امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

Blog Post

قالب سایت

سپتامبر 14, 2012 طراحی سایت موسسه

از آنجایی که قالب سایت شما، اولین چیزی است که توسط کاربر دیده می شود، لذا کاربر پسند بودن طراحی قالب سایت، یکی از مهمترین مسائلی است که می بایست در مدیریت سایت خود مد نظر داشته باشید.

وقتی کاربری وارد سایت شما می شود، با توجه به محل ورودش، انتظار خاصی از قالب سایت خواهد داشت. برای مثال کاربری که به دنبال کلیک روی یک لینک آموزشی در یک شبکه اجتماعی وارد سایت شما شده است، مطمئناً با دیدن رنگ صورتی و یک قالب سه ستونه، چنان که باید جذب سایت نخواهد شد اما همین کاربر اگر از طریق موتورهای جستجو و با جستجوی عبارت “عکس مدل لباس” وارد سایت شما شود، به احتمال قوی رنگ صورتی مورد پسند وی قرار خواهد گرفت.

 

در مثال فوق، درصدی از احتمال در صحبتها مشخص است با این حساب، بهترین کار این است که برای آشنایی با علایق کاربران خود، از خود آنها سئوال کنید! با برگزاری نظرسنجی هایی، می توان دریافت که چه رنگی برای قالب سایت مناسب تر است و کاربران بیشتر چه ساختاری را می پسندند و … .

 

در اینجا به چند نکته بسیار مهم اشاره میکنیم:

۱. خاص بودن

همانطور که در زندگی روزمره هم شاهدیم، خاص بودن همیشه جلب توجه میکند. در طراحی قالب سایت خود استفاده از عناصر گرافیکی زیبا و خاص را در دستور کار طراحتان قرار دهید تا بازدیدکننده جذب سایت شما شود.

 

۲٫ دقیق و ریزبین باشید

به تمام چیزهایی که بقیه توجه نکرده اند، توجه ویژه بکنید. مثلاً استفاده از bullet به صورت دایره ی سیاه رنگ توپر کاملاً باب شده است. تغییری در همین مورد، می تواند تفاوتی عظیم در سایت شما ایجاد کند. یا تغییر ساختار فرم نظر دهی سایت و متفاوت کردن آن با سایرین و کلاً هر چیز کوچکی که کم ارزش به نظر می آید مخصوصاً از نظر یک طراح.

 

۳٫ کاربر را بربایید

در طراحی قالب سایت خود، با استفاده از رنگهای بسیار جذاب و پیغام های تهییج کننده، توجه کاربر را به آن قسمت معطوف نموده از وی اطلاعات تماسی دریافت کنید تا در مراحل بعدی مدیریت سایت خود، از این اطلاعات برای وفادار سازی کاربر به سایت، بهره گیرید.

 

۴٫ مهم ها را جلوی چشم قرار دهید

فرض کنید کار اصلی سایت شما، فروش کتاب است. اگر قرار باشد کاربر به سایت شما بیاید اما با توجه به نوع طراحی آن، نتوانید فعالیت اصلی خود را به شکل مؤثری در حداقل زمان ممکن به وی نشان دهید تا در مورد خرید سرویس/کالای شما تصمیم گیری نماید، در واقع شکست خورده اید و نباید از چنین سایتی انتظار بالایی داشته باشید.

در طراحی خود، همیشه بهترین محل را برای فعالیت اصلیتان در نظر بگیرید.

 

۵٫ تعاملی طراحی کنید

قالب سایت خود را با عناصر تعاملی طراحی نمایید تا بازدیدکننده را با سایت درگیر نماید. در این مورد عناصر فلش می توانند انتخاب خوبی باشند. و البته انتخاب های دیگر و احتمالاً بهتری وجود دارد که در نهایت به تعاملی کردن سایت شما منجر می شوند.

 

۶٫ شلوغ کاری نکنید

این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قالب سایت می بایست در عین زیبایی و جذابیت، ساده و خلوت باشد تا یوزر بدون هیچ دردسری، اطلاعات مورد نیاز خود را بیابد.

 

با رعایت نکات فوق و ترکیب آنها با علایق و خواسته های کاربران خود، می توانید قالب سایتی طراحی نموده که وب سایت شما را در بین رقبا متمایز کند.

مطالب مرتبط:

Write a comment