امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

امين روانبخش

طراحی وب سایت

هوشمندسازی کسب و کارها

مدرنیزاسیون فرآیندها

هوش تجاری PowerBi

پشتیبانی و راه اندازی میکروتیک

پشتیبانی و راه اندازی سرورهای مجازی VM

Blog Post

۷ نکته برای ثبت دومین مناسب – آموزش مدیریت سایت

سپتامبر 23, 2012 طراحی سایت موسسه

ثبت دومین مناسب فعالیتهای شما در سطح وب، یکی از پایه ای ترین نکات برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی و پروسه ی ساخت سایت است. در این پست به ۷ نکته حیاتی برای انتخاب و خرید دومین مناسب کسب و کار شما اشاره می شود.

۱. ماندگاری در ذهن

اولین نکته و شاید مهمترین نکته این است که دومین شما به سادگی در ذهن افراد ثبت شود تا بتوانند بدون نیاز به هرکاری، آن را به خاطر آورده و دوباره به سایت شما بازگردند.

لیستی از نام های مورد نظر خود که به راحتی در ذهن ثبت می شوند و در یاد می مانند، تهیه کنید. به یاد داشته باشید که شاید لازم باشد برای دومین خود هزینه ی بالایی کنید و آن را از کسی که قبلاً ثبتش کرده، بخرید!

۲. دومین های com. در اولویت هستند

بسیاری از مردم گمان میکنند که دومین های com. تنها دومین های موجود هستند و اغلب به پایان اسامی که می شنوند، یک com. هم اضافه میکنند و جستجوی خود را انجام می دهند! اگر پسوند com. دومین مورد نظر شما به ثبت رسیده بود، مشکلی نیست می توانید از پسوندهای معروف دیگر مانند net، org، biz و یا info استفاده کنید. البته دومین های هر کشور، جایگاه خود را دارند مثلاً برای ایران ir. و … .

۳. به غلط های املایی توجه داشته باشید

این نکته از دو جهت مهم است هم مثبت و هم منفی. مثبت اینکه باعث می شود با ثبت دومین های دارای غلط های املایی رایج، ترافیک خاصی جذب نمایید مثلاً ثبت دومین mashhad.com و دومین mashad.com در کنار هم، باعث میشود افرادی که با هر دو املا این کلمه را تایپ میکنند را هدف بگیرید. و منفی هم از این جهت که مثلاً اگر فقط یکی از دو دومین مثال فوق را داشته باشید، دسته ی زیادی از بازدیدکنندگانتان را می توانید از دست بدهید!

۴. سایر پسوند ها را نیز ثبت کنید

این نکته وقتی اهمیت بالا پیدا میکند که رقبای شما یکی از پسوندهای شما را به ثبت برسانند. البته در وب فارسی، زیاد به چشم نمی آید و اغلب رقابت چندان بالا نیست که لازم باشد تمام پسوندها را ثبت کنید مگر در برخی موارد بسیار خاص… . در هر صورت، اگر نسبت به ثبت سایر پسوندها اقدام نمایید، تصمیمی مناسب اتخاذ نموده اید… .

۵. دومین شما تا جایی که ممکن است باید کوتاه باشد

هرچه کوتاهتر، به یاد ماندنی تر! به همین سادگی اما بسیار بسیار مهم.

۶. از خط تیره (-) استفاده نکنید

احتمال اینکه در زمان ثبت دومین، دومین مد نظرتان به ثبت رسیده باشد بسیار بالاست. در این حالت خیلی ها با استفاده از خط تیره، دومین مشابه را به ثبت می رسانند. این کار یکی از اشتباهات بزرگ در ثبت دومین به شمار می رود و باعث می شود ترافیکی که متعلق به شماست، به دلیل وجود همین خط تیره، به دومین مشابه و فاقد خط تیره منتقل شود… . همچنین افزودن عدد به انتهای دومین مورد نظر نیز توصیه نمیشود مگر اینکه عدد مفهومی در وب سایت شما را منتقل کند مثلاً websaz24.com یعنی ساخت وب سایت در ۲۴ ساعت.

۷. دومین شما برای تبلیغات نیز باید مناسب باشد

اگر وب سایتی راه اندازی میکنید، قطعاً برای آن برنامه های تبلیغاتی خواهید داشت. اینکه دومین شما به سادگی در تبلیغات به کار گرفته شود نیز مهم است. یک دومین فاقد معنی و طولانی هرگز مناسب تبلیغات در یک روزنامه نخواهد بود!

نکته ۱: اگر دومین را برای بیزینس اصلی خود ثبت میکنید، سعی کنید آن را برای یک دوره ۵ساله به ثبت برسانید.

نکته ۲: اگر دومین مورد نظر شما آزاد نبود، همیشه هستند مالکانی که قصد فروش دومینهای خود را دارند. می توانید با آنها تماس بگیرید.

ثبت دومین اولین قدم در راه اندازی شعبه ی آنلاین کسب و کار شماست. در این زمینه دقت بالایی به خرج دهید.

مطالب مرتبط:

Write a comment